Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Aktualności
20-09-2013
Na rynku środków wspomagających osoby trenujące lub dbające o swoją dietę jest bardzo dużo asortymentu. Szeroka gama odżywek, suplementów, preparatów powoduje że klienci troszeczkę się gubią ...
Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również
 

Wiarygodność sklepu


Każda firma, której głównym motorem działania jest Internet, funkcjonuje na takich samych zasadach, co przedsiębiorstwa tradycyjne, a więc obowiązują ją te same obostrzenia i regulacje prawne!


Tak więc internetowy przedsiębiorca powinien zamieścić na swojej stronie wszystkie informacje na temat prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, do ujawnienia których zobowiązuje go prawo, w tym: 

- nazwę, pod którą prowadzi działalność gospodarczą
- siedzibę
- numer NIP
- numer wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub do rejestru przedsiębiorców (w zależności od tego, czy mamy do czynienia z przedsiębiorcą będącym osobą fizyczną czy prawną)

- aktualne dane kontaktowe dotyczące przedsiębiorstwa

Są to podstawowe elementy, jakie sklep powinien zamieszczać na swojej stronie. Przy czym powinny być widoczne na pierwszy rzut oka. Posiadanie takich informacji ułatwi nam postępowanie w przypadku ewentualnej reklamacji. Jeżeli nie znajdziemy takich danych na stronie sklepu, powinniśmy odstąpić od zamiaru zakupu, ze względu na podwyższony stopień ryzyka.


Strona sklepu internetowego powinna zawierać również dostępne formy płatności, regulamin oraz informacje dotyczące zwrotów.

Informacji takich szukajmy w regulaminie sklepu, dostępnym na jego stronie - naprawdę warto go przeczytać. Jeśli coś wyda nam się podejrzane – rezygnujemy! Sieć internetową cechuje szczególny potencjał konkurencyjności. Na pewno znajdziemy w sieci inny sklep, który spełni nasze oczekiwania. 

Sprzedawca powinien poinformować kupującego o prawie do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, poprzez złożenie stosownego oświadczenia na piśmie w terminie 10 dni od daty wydania mu towaru. Jest to jedno z elementarnych praw przysługujących e-klientom. Zamieszczanie w umowach zapisów bądź ustne zastrzeżenia o tym, że rezygnacja z kupna wiąże się z potrąceniem części wpłaconej sumy są nielegalne.


Zwróć uwagę na opinie o sklepie. 

Każdy z tych sklepów posiada opinie użytkowników, którzy zechcieli się wypowiedzieć na jego temat. W naszym serwisie Szoker.pl każdy sklep posiada unikalny system ocen, który w pierwszej chwili pozwala ocenić wiarygodność danego przedsiębiorcy. Posiada także komentarze od tych klientów, którzy złożyli już w nim zamówienie i dokonali zakupu. Są to opinie najbardziej wiarygodne i najwięcej mówią o tym, czego możemy się po danym sprzedawcy spodziewać.


Ważne informacje o produkcie.

Zanim dokonamy zakupu przyjrzyjmy się oferowanym towarom. Wszystkie powinny posiadać jednostkową cenę brutto (do podania właśnie takiej ceny zobowiązany jest sprzedawca) oraz jak najdokładniejszy opis w języku polskim. Dokładny opis produktu, jego określone własności , jak również nazwę producenta lub importera, wszelkie znaki bezpieczeństwa i oznaczenia norm (jeśli są one wymagane przez dodatkowe przepisy) itp. Informacje te możemy naturalnie znaleźć na Szoker.pl, należy jednak sprawdzić takie dane także na stronie producenta. 

W celu ułatwienia poszukiwań, Szoker.pl oferuje funkcjonalny system porównania modeli produktów, który pozwala na jeszcze dokładniejszą analizę i porównanie produktu. Do dyspozycji naszych użytkowników oddajemy także szereg innych funkcjonalności pozwalających na ostateczne podjęcie decyzji w kwestii zakupu oferowanych produktów i usług.



Kontynuuj