Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Aktualności
20-09-2013
Na rynku środków wspomagających osoby trenujące lub dbające o swoją dietę jest bardzo dużo asortymentu. Szeroka gama odżywek, suplementów, preparatów powoduje że klienci troszeczkę się gubią ...
Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również
Odżywki białkowe - rodzaje.

Na rynku środków wspomagających osoby trenujące lub dbające o swoją dietę jest bardzo dużo asortymentu. Szeroka gama odżywek, suplementów, preparatów powoduje że klienci troszeczkę się gubią w tym, co jest do czego. Wśród odżywek szczególne miejsce zajmują odżywki białkowe. Białko jest jednym z podstawowych elementów potrzebnych człowiekowi do życia, to główny składnik naszej diety, potrzebny do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Białko jest zaraz po wodzie podstawowym składnikiem budulcowym naszego ciała.


Klasyfikacja odżywek białkowych.

Najprościej, bez zagłębiania się w temat, odżywki białkowe możemy podzielić na 
  • uniwersalne
  • okołotreningowe
  • na noc 
  • do redukcji tkanki tłuszczowej
Uniwersalne odżywki białkowe, to miksy proteinowe o mieszanych czasach wchłaniania, od wolnego, aż po szybki. Całodzienne zastosowanie sprawia, że odżywki te mogą być używane zarówno jako okołotreningowe, jak i przed snem. Często składnikiem odżywek białkowych uniwersalnych są proteiny pochodzące z kazeiny, albumin jaja lub serwatki, tworząc kompleksowy suplement, który można używać w każdej sytuacji. Proteiny takie doskonale nadają się dla osób, które nie wiedzą jakie białko będzie dla nich najlepsze. Odżywki białkowe uniwersalne są przez to bardzo wygodne w stosowaniu.

Odżywki białkowe okołotreningowe

Składnikiem tych odżywek jest białko szybkowchłanialne, które bazuje na lekkostrawnych formach serwatki. Podstawowe zastosowanie tych odżywek jest związane z treningiem, ale można stosować też rano na czczo jako śniadanie, kiedy to szybkie dostarczenie aminokwasów jest bardzo ważne.

Białka doskonałe do stosowania zaraz po treningu w celu odbudowy masy mięśniowej.

  • Izolaty serwatki
To białka najwyższej jakości, wchłaniają się w około 10 minut od chwili spożycia. Zawierają aminokwasy BCAA w dużej ilości w 100g preparatu.

  • Hydrolizaty serwatki
To proteiny nie wymagające trawienia, wchłania się natychmiast po przyjęciu. Najlepiej przyswajalna frakcja białek, zalecana osobom z problemami z trawieniem.

  • Koncentraty serwatki
Proteiny zawierające więcej węglowodanów i tłuszczy niż izolat. Zawierają mniejsze stężenie aminokwasy BCAA. Bardziej ekonomiczna opcja, o stosunkowo dłuższym okresie wchłaniania.

  • Miksy serwatkowe
Preparaty zawierające w sobie kilka frakcji serwatkowych. Najpopularniejsza grupa wśród białek szybkowchłanianych, ze względu na ekonomię zakupu do jakości.

Czytaj wszystkie