Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Aktualności
20-09-2013
Na rynku środków wspomagających osoby trenujące lub dbające o swoją dietę jest bardzo dużo asortymentu. Szeroka gama odżywek, suplementów, preparatów powoduje że klienci troszeczkę się gubią ...
Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również
 

Przesyłka oraz odbiór zakupionych produktów


Dostarczenie zakupionego przez klienta towaru jest równie ważnym elementem co jego sprzedaż. Nierzadko stanowi o wiarygodności i rzetelności przedsiębiorcy!



Finalnym etapem realizacji złożonego zamówienia jest dostarczenie zakupionego towaru. Warto zastanowić się nad rodzajem dostawy, gdyż sklep ponosi jedynie część odpowiedzialności za to, kiedy i w jakim stanie przesyłka do nas dotrze. Po stronie sklepu leży odpowiedzialność za odpowiednie opakowanie i zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem oraz przekazanie odpowiednio oznaczonej i zaadresowanej przesyłki kurierowi, bądź nadanie jej w urzędzie pocztowym. Jeżeli towar dotrze do nas uszkodzony, istnieje ewentualność, że do uszkodzenia doszło w trakcie transportu. Dlatego ważnym jest, by w przypadku towarów zwłaszcza o znacznej wartości, sposób dostarczenia przesyłki był adekwatny do jej zawartości.

Bardzo dobrą praktyką, stosowaną przez większość renomowanych sklepów internetowych jest informowanie swych klientów za pomocą poczty elektronicznej o wysyłce zakupionego towaru. Jeżeli towar został wysłany jako przesyłka kurierska, klient najczęściej otrzymuje także nazwę tej firmy, numer listu przewozowego oraz numer telefonu kuriera lub centrum kontaktu firmy. Jeżeli nie otrzymamy takiej wiadomości od sklepu, powinniśmy skontaktować się z nim, aby uzyskać stosowne informacje i móc na bieżąco monitorować trasę przewozu naszej przesyłki.

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty jest możliwy w sytuacji gdy mieszkamy mieście, w którym znajduje się sklep lub jego punkt odbioru. W przypadku tej ostatniej opcji, firma posiadająca taki punkt odbioru, może doliczyć do wartości ogólnej zakupionego towaru, koszt przesyłki produktu z magazynu do magazynu. Jednak w każdym takim wypadku firma powinna informować o zaistniałej sytuacji swoich klientów.

Weryfikacja zawartości

Bezpiecznym sposobem zapłaty jest uiszczenie wartości przesyłki przy odbiorze oraz sprawdzenie jej zawartości przy kurierze lub pracowniku poczty. Może nam to oszczędzić wielu problemów, a protokół odbioru spisywany jest natychmiast po stwierdzeniu niezgodności towaru z zamówieniem i stanowi niepodważalny dowód do wszczęcia postępowania reklamacyjnego. Dlatego bardzo dobrym nawykiem konsumenckim jest sprawdzenie zawartości przesyłki w obecności kuriera w chwili jej dostarczenia. W przypadku stwierdzenia niezgodności wraz z pracownikiem firmy kurierskiej spisujemy tzw. „protokół reklamacyjny”, w którym zawieramy dostrzeżone nieprawidłowości.

Termin realizacji dostawy

Weryfikacja czasu realizacji naszego zamówienia oraz czasu dostawy jest czynnikiem istotnym, gdyż sklepy często nie posiadają własnych magazynów, a oferta podana na stronie sklepu jest tylko przeglądem asortymentu, nie zaś ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dlatego częste są wypadki gdy już po dokonanym zamówieniu sklep poinformuje nas o niedostępności towaru lub nawet zmianie ceny. Wiele sklepów lub firm kurierskich oferuje wgląd do systemu monitorującego przesyłki. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się nasza paczka i czy nie wystąpiły żadne nieprzewidziane problemy. Jeżeli takowe miały miejsce sklep ma obowiązek poinformować nas o opóźnieniach w terminie dostawy. Gdy jednak zdarzy się tak, iż przesyłka zostanie nam niedostarczona, lub wystąpi niezgodność towaru z zamówieniem w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się ze sklepem i wyjaśnić zaistniałą sytuację, gdyż wina za niedostarczenie towaru może leżeć np. po stronie kuriera. Sklep nie może jednak unikać odpowiedzialności, a my powinniśmy znać przysługujące nam prawa. W razie niedostarczenia przesyłki reklamację składa nadawca, jednak może to zrobić dopiero po 14 dniach od daty jej nadania. Jeśli po tym czasie nie otrzymamy przesyłki, powinniśmy skontaktować się ze sklepem. Poczta ma 14 dni na odpowiedź. Reklamacja powinna zostać rozpatrzona w ciągu miesiąca. Dlatego warto znać przysługujące nam prawa, są one nieocenionym orężem w przypadku spornych sytuacji.


Kontynuuj